Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Warsztaty: Matplaneta

niedziela, 22.05.2016, 11:30 do 15:00
Kraków
Razem z Matplanetą (partnerem festiwalu) zapraszamy na zajęcia matematyczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat (prowadzenie: dr Maria Karolczak). Liczba miejsc ograniczona, zapisy: warsztaty@copernicusfestival.com

W niedzielę 22 maja zaraz po „dorosłym” Śniadaniu Mistrzów zapraszamy do kawiarni De Revolutionibus przy ul. Brackiej dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zaczynamy od serii krótkich filmów dokumentalnych „Mój świat”, w których troje różnych dzieci zaprasza nas do swoich światów. Po filmach do swojego świata zaprosi nas Matplaneta.

 A świat Matplanety to świat fascynującej przygody z… matematyką.

To nie żart! W Matplanecie od paru już ładnych lat pokazujemy dzieciom, że: Matematyka jest piękna – nie na darmo u podstaw wielkiej teorii piękna znajdują się symetria, harmonia i właściwa miara. Matematyka jest wszechobecna – spotykamy się z nią nie tylko dociekając najbardziej dalekosiężnych tajemnic przyrody, ale i np. dzieląc pizzę czy wbijając gwóźdź.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem