Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Warsztaty: Malowanie ikon

sobota, 21.05.2016, 12:00 do 13:30
Kraków
Zapraszamy na warsztaty z malowania ikon, które poprowadzi Anna Gełdon. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: warsztaty@copernicusfestival.com

Zajęcia rozpoczną się dwudziestominutową prezentacją wprowadzającą w estetykę i stylistykę ikony, w której podkreślana będzie teologia piękna i wpływ sztuki na rozwój religii. Na tej podbudowie nastąpi część praktyczna warsztatów, podczas której uczestnicy otrzymają przygotowane wcześniej reprodukcje ikon i przykładowe schematy rysunków. Analizując je uczestnicy warsztatów będą uczyć się świadomie patrzeć na ikony poprawnie czytając ich znaczenie i symbolikę. W trakcie rysowania skupiać się będziemy na prawidłowym wyodrębnieniu części graficznej ikony od części kolorystycznej (linearnej od plam barwnych) jednocześnie wypracowując płynność ręki. Każda osoba wyjdzie z zajęć z własnoręcznie wykonanym szkicem ikony. Dla stworzenia odpowiedniego nastroju pracy i kontemplacji podczas zajęć praktycznych w tle będzie puszczona cicho muzyka cerkiewna. Z szacunku do tradycji cerkwi prawosławnej od kursantów wymagać się będzie odpowiedniego stroju (kobiety - długie spódnice, bluzki z długim rękawem i chustki na głowach; mężczyźni - długie spodnie i koszule z długim rękawem).

Osoby powiązane z tym wydarzeniem