Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Film: “Gregory Chaitin: Wyspa cudów” (reż. Karol Jałochowski)

piątek, 20.05.2016, 22:00
Kraków
Zapraszamy na projekcję filmu "Gregory Chaitin: Wyspa cudów" (z wyprodukowanej przez tygodnik "Polityka" serii "Pionierzy") z udziałem Gregory'ego i Virginii Chaitinów oraz twórcy - Karola Jałochowskiego. Wstęp darmowy.

O filmie: Gregory Chaitin jest wybitnym matematykiem, badaczem złożoności. Już jako cudowne dziecko dał ogromny wkład w filozofię matematyki i nauki komputerowe. Matematyk dowodzi, że nie istnieje coś takiego jak absolutna pewność w matematyce. Są prawdy, których nie można dowieść, problemy, których nie sposób obliczyć. Na dodatek jest to dla niego powód do ogromnego optymizmu. Niezbędna do pokonywania trudności kreatywność nie różni się niczym od kreatywności, którą w niebywałej fantazji tworzenia przejawia także przyroda. Chaitin przekonuje, że ta analogia nie jest przypadkowa. Dowodzi jej zasadności matematycznie. Spotkanie z matematykiem i jego żoną odbyło się na małej brazylijskiej wyspie Paqueta, filozoficznym azylu Chaitinów. (Opis producenta)

Osoby powiązane z tym wydarzeniem