Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Dwie Księgi: Mateusz Hohol "Od samokontroli do cnoty"

sobota, 21.05.2016, 14:00 do 15:30
Kraków
O minibooku z serii "Piąty Wymiar" (Copernicus Center Press) pt. "Od samokontroli do cnoty. O mechanizmach moralności" z jego autorem dr. Mateuszem Hoholem porozmawia Łukasz Kwiatek.

Pojęcie cnoty wywodzi się ze starożytnej filozofii moralności. Samokontrola jest z kolei dziedziną eksperymentalnych badań współczesnej psychologii. Czy można pogodzić te perspektywy, a nawet jeśli tak, to po co? Co łączy adeptów filozofii Arystotelesa i małe dzieci, które w słynnym badaniu Waltera Mischela oparły się pokusie zjedzenia cukrowej pianki? Czy współczesna nauka ma coś do powiedzenia na temat filozoficznych sporów o wolną wolę? Autor minibooka „Od samokontroli do cnoty” będzie starał się odpowiedzieć na te pytania wskazując, że etyka i nauka należą do tego samego świata.

http://www.ccpress.pl/produkt/Od_samokontroli_do_cnoty._O_mechanizmach_moralnosci_295

Osoby powiązane z tym wydarzeniem