Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Lekcja czytania: R. Dunbar "Człowiek. Biografia"

środa, 18.05.2016, 11:00 do 12:30
Kraków
Lekcję czytania dla zaproszonych licealistów poprowadzi dr Łukasz Lamża, tłumacz książki Robina Dunbara "Człowiek. Biografia".

Opis zajęć: Podczas spotkania będziemy wspólnie czytać fragment książki "Człowiek. Biografia" Robina Dunbara. W książce tej opowiedziana jest historia naszego gatunku, od czasów australopiteków po powstanie cywilizacji ludzkiej. Dunbara szczególnie interesują zachowania naszych przodków związane z życiem codziennym: gotowanie i wspólne spożywanie posiłków, taniec, śpiew, opowiadanie historii czy... plotkowanie. Czy neandertalczycy szyli ubrania? Czy Homo erectus piekł ziemniaki w ognisku? Jakie znaczenie ma to, ilu mamy znajomych na Facebooku? W książce te i inne pytania składają się na wielką zagadkę człowieka. Zapraszam do wspólnej lektury!

Osoby powiązane z tym wydarzeniem